Kamēr visa pasaule gaida, kad beidzot izgudros robotus-būvniekus, Amsterdamā sāka celt pirmo māju, izmantojot 3D printeri. Ēku būvē no gigantiskām plastmasas daļām, un tas process izskatās kā konstruēšana no LEGO klucīšiem. Un tieši tāpēc tādu projektu nosauca „Legohouse” (no angļu valodas Lego House – „Lego-māja”).
Attēli:
Projekta autori plāno pastāvīgi „atjaunot” ēku, atkarībā no mūsdienu tehnoloģiju attīstības, ik sevišķi tieši būvēšanas procesu, izmantojot 3D printeri. Ar to viņi grib pāradīt citiem, kādus rezultātus var sasniegt, izmantojot trīsdimensionālu drukāšanu.
Kā raksta avīze Daily Mail, arhitekti ar 3D printera palīdzību uztaisīja gatavus elementus mājas būvēšanai. Tās detaļas savieno vienu pie otrai pēc Lego principa.
Šī projekta mērķis ir ne tikai funkcionālas mājas drukāšana, bet 3D printēšanas potenciāla demonstrācija mūsdienu arhitektūrā. Specialisti, kuri ir iesaistīti darbā, saka, ka nevajag baidīties testēt neparastus materiālus, mēģināt izdomāt jaunu dizainu un izmantot jaunas tehnoloģijas, lai redzētu, kā tas darbosies.
Ir tikai viens veids uzzināt (kā tas darbosies) – pārbaudīt to dzīvē – teica arhitekts.
Heisman kundze redz nākotni personalizētajā arhitektūrā, kuru varēs taisīt te un tagad vai pirkt internetveikalā no jau gataviem projektiem, un pēc tam drukāt to ar 3D printera palīdzību.
Tagad nedaudz par šajā projektā izmantoto printeri. Tas ir 6 metru liela mašīna Kamermarken, kas tulkojumā no holandiešu valodas nozīme „Istabas ražotājs”. Tā ir palielināta parasta 3D printera versija, ar kompānijas Ultimaker atvērto programmēšanas kodu, kas ir populārs starp 3D drukāšanas mīļotājiem.
Lai uztaisītu ēkas kādu vienu elementu ir nepieciešama vesela nedēļa. Drukāšana notiek pēc principa – slānis virs slāņa. Pirmais tika uztaisīts bloks „apņēma” mājas stūri un nelielu kāpnes daļu. Šī bloka svars bija 180 kg. Katrs, kurš vēlas, var brīvi apmeklēt būvlaukumu Amsterdamā, kura arī tiek uzskatīta par izstādi, samaksājot par ieeju tikai 2,50 eiro.
Kur tikai neizmanto 3D drukāšanas aparātus. Nākamreiz mēs jums pastāstīsim par „Burvju cepuri”, kura tika uztaisīta, izmantojot mūsdienu drukāšanas tehnoloģijas.