Apraksts:
1. Tie, kas mēģina beigt smēķēt, redz spilgtus sapņus par smēķēšanu.
2. Ārējie trokšņi, smaržas ietekmē sapņus.
3. Aklie redz sapņus. Tie, kas redzi zaudējuši pēc dzimšanas, var skatīt sapņos dažādu tēlus. Tie, kas piedzimuši akli, neredz tēlus, tomēr viņu sapņi nav mazāk spilgti, jo sapņi balstās uz citiem maņu orgāniem.
4. 90% no visiem sapņiem mēs neatceramies. Pirmajās piecās minūtēs pēc pamošanās mēs aizmirstam pusi no sapņiem, desmit minūtēs – 90 % no sapņiem. Izcilajai dzejnieks Teilors Kolridžs vienreiz nosapņoja fantastisku sapni. Uzreiz pēc pamošanās viņš sāka pierakstīt redzēto dzejā, bet tad uz mirkli viņam vajadzēja kaut kur aiziet. Kad viņš bija apsēdies atkal pie rakstīšanas, viņam nekas nenāca prāta un viņš nespēja vairāk neko uzrakstītajam piedomāt klāt. Tā arī radās nepabeigtais dzejolis „Kubla Khan”.
5. Visi cilvēki sapņo (varbūt ne tie, kuriem ir kādi psihiski traucējumi), tomēr vīriešiem un sievietēm sapņu galvenās tendences atšķiras. Vīrieši pārsvara sapņos redz vīriešus, bet sieviešu sapņos vienmēr ir sastopami gan vīrieši, gan sievietes.
6. Sapņi novērš psihiskus traucējumus.
7. Mēs sapņojam tikai par to, ko zinām. Mūsu sapņi bieži ir pilni ar svešiniekiem, tomēr mēs tos visus esam kādreiz redzējuši reālajā dzīvē, tikai neatceramies. Piemēram, slepkava no kāda murga var izskatīties gluži tāds pats, kā cilvēks, kurš stāvēja pieturā, kurai jūs kādā no saviem ceļojumiem braucāt garām.
8. Ne visi redz krāsainus sapņus. Apmēram 12% no visiem sapņiem, ko mēs redzam, ir melnbalti.
9. Sapņus nevajadzētu uztvert burtiski, tie „runā” ar simboliem. Iespējams, ka tās skudras sapnī nemaz nav domātas skudras.
10. Miega laikā ķermenis ir paralizēts.